Політика щодо плагіату

Політика щодо плагіату

Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій приймає до публікації виключно оригінальні матеріали, статті, які не були опубліковані раніше і не подавалася до публікації в інші журнали.

Для всіх надісланих матеріалів визначається рівень унікальності авторського тексту за допомогою відповідного програмного забезпечення : Detector Plagiarist, Antiplagiat, Advego Plagiatus. Рукописи, в яких виявили плагіат чи текстові запозичення без посилань на першоджерело, відхиляються редакцією журналу.

 До форм плагіату відносяться:

 • використання (дослівне цитування) будь-яких матеріалів в будь-якому обсязі без вказівки джерела;
 • використання запозичених зображень, малюнків, фотографій, таблиць, графіків, схем чи будь-яких інших форм графічного представлення інформації без посилання на джерело;
 • використання без письмового дозволу матеріалів, автори або правовласники яких забороняють використання своїх матеріалів без спеціального узгодження.

 До форм некоректного запозичення відносяться:

 • відсутність графічного виділення (в лапках) дослівно цитованого тексту при наявності посилань на джерело;
 • некоректне посилання на джерело або неповний склад його бібліографічного опису, що перешкоджає їх ідентифікації;
 • посилання не на перше джерело запозиченого тексту без явної вказівки на цей факт (помилка у визначенні першоджерела);
 • відсутність посилань з тексту на джерела, наведені в пристатейному списку;
 • надмірне цитування (при наявності посилань на джерела та графічного виділення цитованого тексту), обсяг якого не обґрунтований жанром і цілями статті.

При наявності некоректних запозичень всі випадки такого запозичення розглядаються індивідуально.

 Плагіат перед публікацією

Редакційна  колегія журналу Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій аналізує будь-який випадок плагіату по суті. Якщо плагіат чи текстові запозичення виявлено редакторами або рецензентами на будь-якому етапі до публікації рукопису, автора (авторів) попереджують про необхідність змінити текст або зробити посилання на першоджерело. Якщо плагіат складає не менше 25%, стаття може бути відхилена.

Політика перевірки на плагіат

Рукописи, в яких виявлено плагіат, обробляються на підставі обсягу плагіату, наявного в рукописі: якщо менше 25% плагіату, рукопис відправляється авторам для доопрацювання, а якщо більше 25% плагіату, рукопис відхиляється без редакційного рецензування. Авторам рекомендується переглянути текстові запозичення та повторно подати в новому рукописі.

Відсоток плагіату розраховується програмним забезпеченням, а також оцінюється редакційною  колегією.

Плагіат після публікації

У разі виявлення доведеного факту плагіату в статті, що вже опублікована, її автор (автори) позбавляються права публікуватися в усіх наступних номерах журналу, а сам текст вилучається з архіву офіційного сайту видання та з інших місць публічного розміщення, відповідальність за які несе редакція Міжнародного наукового журналу Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій.

Рекомендації щодо уникнення плагіату

 • Використовуйте лапки для слів, взятих дослівно з джерела
 • Не змінюйте частини цитати в контексті речення
 • Використовуйте окремі знаки для цитати в цитаті
 • Використовуйте три крапки (пробіл і три крапки) для частини опущеної цитати
 • Використовуйте дужки для доданих власних слів
 • Обмежте використання прямих цитат

Автори несуть відповідальність за отримання дозволу на авторське право для відтворення ілюстрацій, таблиць, малюнків, взятих у інших авторів та/або джерел. Дозвіл повинен бути розміщений внизу під кожним елементом.

Автоплагіат

Деякі автори можуть написати кілька розділів для декількох різних книг, які змінені лише незначно. Кожен рукопис захищено авторським правом після його публікації. Оскільки автор більше не володіє правами на ці розділи, не варто їх повторювати. Більшість редакторів і рецензентів стверджують, що автоплагіат – це неетично. Таким чином, автор не може копіювати власний матеріал для нового рукопису без дозволу власника авторських прав. Виключення може бути при цитуванні коротких фраз автора з власної роботи із розміщеннім відповідних посилань.