Процес рецензування
З метою забезпечення високого наукового рівня та якості статей, що публікуються в Європейському науковому журналі Економічних та Фінансових інновацій, всі матеріали, які надходять до редакції, проходять обов’язкове рецензування.
Процес рецензування базується на таких принципах:
- коректності та етики наукових публікацій. Редакція вживає всіх необхідних заходів аби процедурою рецензування підтримувати процеси підвищення якості наукових досліджень, а також враховує вимоги Комітету з етики в публікаціях – Committee on Publication Ethics (COPE), досвід роботи та кращі практики провідних редакційно-наукових співтовариств, сприяє подоланню упередженості й підвищенню об’єктивності при розгляді та публікації поданих статей;
- анонімності. Редакція застосовує у своїй роботі двостороннє сліпе (анонімне) рецензування (Double-Blind Peer Review). Авторам не повідомляються імена Рецензентів, Рецензентам не повідомляються імена Авторів. Взаємодія Рецензентів і Авторів здійснюється тільки через уповноважених членів редакції. Редакція нікому не повідомляє інформацію, що стосується рукопису (змісту, процесу рецензування, критичних зауважень Рецензентів, остаточного рішення), окрім членів редакційної колегії, самого Автора і Рецензентів. Рецензії подаються тільки уповноваженим членам редколегії та Авторові;
- відкритості. Процеси рецензування і розгляду рукописів статей є прозорими і здійснюються за загальними для всіх авторів і рецензентів правилами, які є у відкритому доступі на даному сайті. Редакція Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій надає відкритий доступ (згідно з політикою Open Access) до матеріалів наукових статей, які пройшли відповідну експертну перевірку рецензентами і опубліковані на сайті видання;
- оперативності. Термін рецензування рукописів наукових статей не більше робочих 7 днів.
Процес розгляду та рецензування матеріалів наукових статей здійснюється за такими правилами:
1. Рукописи наукових статей, які надходять до редакції проходять первинний контроль на відповідність всім формальним вимогам до тематики, наукового профілю, змісту, структури, обсягу та порядку оформлення і відповідності Вимогам до подання. У випадку невідповідності формальним вимогам, матеріали статей можуть відразу повертатись авторам на доопрацювання з метою приведення їх у відповідність вимогам до подання.
2. Для всіх надісланих матеріалів визначається рівень унікальності авторського тексту за допомогою відповідного програмного забезпечення : Detector Plagiarist, Advego Plagiatus. Рукописи, в яких виявили плагіат чи текстові запозичення без посилань на першоджерело, відхиляються редакцією журналу.
3. Вразі якщо стаття не відповідає тематиці журналу та/або допустимому відсотку унікальності тексту, автора повідомляють про неможливість її публікації, а рукопис статті направляється на доопрацювання автору.
4. Після первинного розгляду рукопису статті Редакційною колегією та перевірки щодо плагіату, рукопис направляється на рецензування.
5. Головний редактор (заступник головного редактора) визначає рецензента - спеціаліста (доктора економічних наук), що має відповідну до теми статті наукову спеціалізацію і є фахівцем в даній сфері досліджень та має публікації за даною/спорідненою тематикою (бажано за останні 5 років). Рецензент обирається або зі складу членів редакційної колегії, або за необхідності залучається зовні.